ECONOMIE SI AFACERI INTERNATIONALE

Tags: economie si afaceri internationale

Raport autoevaluare domeniu de doctorat

Raport autoevaluare scoala doctorala

Consiliul scolii Doctorale - Economie si Afaceri Internationale

1. Prof. univ. dr. Valentin COJANU Director
2. Prof. univ. dr. Rodica Milena ZAHARIA Membru
3. Prof. univ. dr. Alexandra HOROBET Membru
4. Lazar COMANESCU Membru
5. Valentin LAZEA Membru
6. Nitu Maria Reprezentantul studentilor doctoranzi

Membrii scolii Doctorale

Nr. crt.
NumeEmail
1.
Giurgiu Adriana  adrianagiurgiu@gmail.com
2.
Burnete sorin  sorin.burnete@gmail.com
3.
Cojanu Valentin  cojanu@ase.ro
4.
Dragan Gabriela  gabriela.dragan@rei.ase.ro 
5.
Horobet Alexandra  alexandra.horobet@gmail.com
6.
Hurduzeu Gheorghe  gheorghe.hurduzeu@rei.ase.ro   
7.
Miclaus Paul Gabriel pmiclaus@gmail.com
8.
Miron Dumitru  dumitru.miron@rei.ase.ro
9.
Munteanu Gurgu Costea  costea_munteanu@yahoo.com
10.
Nicolescu Luminita  luminicolescu@yahoo.com
11.
Popa Ioan  ioan.popa.rei@gmail.com 
12.
Zaharia Milena Rodica  milena_zaharia@yahoo.com 
13.
Raileanu szeles Monica  monica.szeles@unitbv.ro 
14.
Lupu Radu  ralupu@gmail.com
15.
Paraschiv Dorel Mihai  dorel.paraschiv@ase.ro 
16.
Paun Cristian  cpaun@ase.ro 
17.
Musetescu Radu Cristian  radu.musetescu@rei.ase.ro
18.
Belu Mihaela Gabriela  mihaela.belu@rei.ase.ro
19.
Vancea Diane Paula economics@ovidius-university.net
20.
Dragoi Cristina-Mihaela cristina.dragoi@rei.ase.ro
21.
Iamandi-Munteanu Irina-Eugenia irina.iamandi@rei.ase.ro
22.
Calin Adrian Cantemir
adrian.calin@rei.ase.ro 

Despre scoala Doctorala

În 1951, apare Facultatea de Comert în locul Facultatii de Cooperatie cu sectiile Comert si Cooperatie. Incepand cu anul universitar 1956-1957, Institutul Roman de Comert Exterior este integrat în Institutul de Economie si Planificare (denumirea din acel moment a universitatii noastre) si se înfiinteaza sectia de Comert Exterior, facandu-se un prim pas în crearea unei facultati care sa administreze procesul de formare în domeniul afacerilor internationale. In 1974, se înfiinteaza Facultatea de Comert Exterior, care în acelasi an universitar îsi schimba denumirea în Facultatea de Relatii Economice Internationale. Facultatea cu aceasta denumire s-a mentinut pana în anul universitar 1977/1978, cand aceasta a intrat în lichidare ca urmare a unei decizii pur birocratice. In 1991, la initiativa unor cadre didactice din facultatea noastra (îndeosebi Prof. univ. dr. Nicolae suta , Prof. univ. dr. George Marin, Prof. univ. dr. Ioan Popa, Prof. univ. dr. silviu Negut si Lect. Univ. dr. Dumitru Miron) îsi reia activitatea Facultatea de Relatii Economice Internationale. In perioada 1990 – 2004, au sustinut teza de doctorat în cadrul Facultatii de Relatii Economice Internationale un numar de 289 doctoranzi români si 68 doctoranzi straini. În conformitate cu noua logica curriculara, specifica Procesului Bologna, din anul 2005 functioneaza scoala Doctorala de Economie si Afaceri Internationale. Intre 2005 si 2013, în cadrul scolii Doctorale Economie si Afaceri Internationale au sustinut teza 93 doctoranzi romani s i 8 doctoranzi straini.

Program audiente Directorul scolii Doctorale

Miercuri , 16.30—18.30

sala 1212bis, cladirea  Mihai Eminescu

Cu programare: sw.economics@yahoo.com

B-dul Dacia, nr. 41, sector 1

tel. +4 021 319 19 00, int. 267 

Contact

Academia de Studii Economice din Bucuresti
Consiliul pentru Studiile Universitare de Doctorat

Str.Tache Ionescu nr.11, etaj 1, camera 8106. 
Telefon: 319 19 00 / int. 603 
Telefon: 021 312 55 84
Telefon: 0372.713.954

Email: doctorat@ase.ro