Invitatie Conferinta științifică, USM – STATUL DE DREPT ȘI REZILIENȚA ECONOMICĂ

Școala Doctorală Științe Juridice și Economice a Universității de Stat din Moldova, Vă invită să participați la data 16 mai 2024, ora 10.00,  Blocul 2, sala 119, la lucrările Conferinţei științifice naţionale cu participare internațională:
”STATUL DE DREPT ȘI REZILIENȚA ECONOMICĂ ÎN CONTEXTUL ADERĂRII REPUBLICII MOLDOVA LA UNIUNEA EUROPEANĂ”.
Lucrările conferinței se vor desfășura pe domeniile:
–       Ştiinţe Juridice
–       Ştiinţe economice

Conferința se va desfășura în format mixt.
• Cu prezența fizică, la adresa: mun. Chișinău, str. Mihail Kogălniceanu 67, blocul 2 de studii al USM, sala de conferințe 119, „Victor Volcinschi”
• Online: link-ul va fi inclus în programul conferinței
Înregistrarea participanților – 20 aprilie 2024.
Formularul de înregistrare:  https://forms.gle/qNwwx9E75sXyZ2up9

Recepționarea articolelor  (7-10 pagini): 01 mai  2024.
Articolele urmează a fi redactate conform cerințelor și expediate la adresa de e-mail: doctorat_drept@yahoo.com

*Notă: prezenta conferință este inclusă în Registrul evenimentelor științifice planificate de ANACEC pentru anul 2024.

Invitație

Cerințe de publicare