CONTABILITATE

Tags: contabilitate

Teme de cercetare

Raport autoevaluare domeniu de doctorat

Raport autoevaluare scoala doctorala

Consiliul Scolii Doctorale Contabilitate 

1. Prof.univ.dr. CARAIANI Chirata Director
2. Prof. univ. dr. Lungu Camelia Iuliana Membru
3. Toader Serban Membru
4. Stoian Carmen Alexandra Reprezentantul studentilor doctoranzi

Membrii Scolii Doctorale - Contabilitate

Nr.
NumeE-mail
1.
Albu Catalin Nicolae catalin.albu@cig.ase.ro
2.
Albu Nadia nadia.albu@cig.ase.ro
3.
Caraiani Chirata chirata.caraiani@cig.ase.ro
4.
Dumitru Madalina madalina.dumitru@cig.ase.ro
5.
Dumitru Valentin Florentin valentin.dumitru@cig.ase.ro
6.
Dutescu Adriana adriana.dutescu@ase.ro
7.
Feleaga Liliana liliana.feleaga@cig.ase.ro
8.
Ionascu Ion ion.ionascu@cig.ase.ro
9.
Ionescu Bogdan bogdan.ionescu@cig.ase.ro
10.
Jianu Iulia jianu.iulia@cig.ase.ro
11.
Lungu Camelia Iuliana camelia.lungu@cig.ase.ro
12.
Morariu Ana ana.morariu@cig.ase.ro
13.
Nastase Pavel nastasep@ase.ro
14.
Nitulescu-Ashrafzadeh Ileana ileana.nisulescu@cig.ase.ro
15.
Paunica Mihai mihai.paunica@cig.ase.ro
16.
Petcu Monica monica.petcu@cig.ase.ro
17.
Popescu Gheorghe gheorghe.popescu@cig.ase.ro
18.
Raileanu Vasile vasile.raileanu@cig.ase.ro
19.
Robu Vasile vasile.robu@cig.ase.ro
20.
Serban Elena Claudia claudia.serban@cig.ase.ro
21.
Sobolevschi David Maria Iulia maria.sobolevschi@cig.ase.ro
22.
Stanciu Victoria victoria.stanciu@cig.ase.ro
23.
Stefanescu Aurelia aurelia.stefanescu@cig.ase.ro
24.
Turlea Eugeniu eugeniu.turlea@cig.ase.ro
25.
Ionascu Mihaela mihaela.ionascu@cig.ase.ro
26.
Jianu Ionel ionel.jianu@cig.ase.ro

Istoric – Misiune – Obiective

Scoala Doctorala Contabilitate (SDC) are o traditie îndelungata în organizarea si desfasurarea studiilor doctorale în cadrul Academiei de Studii Economice din Bucuresti, universitate de cercetare avansata si educatie. Începând cu anul 1921 universitatii i s-a acordat dreptul de atribuire a titlului academic de „doctor în stiinte economice”. 

În anul 1997 ASE a fost acreditata ca Institutie Organizatoare de Doctorat (IOD), prin Ordin al Ministrului Educatiei Nationale, pentru opt programe de doctorat, iar în anul 2011 ASE este reacreditata ca Institutie Organizatoare de Studii Universitare de Doctorat - IOSUD pentru zece programe de doctorat, inclusiv Domeniul Contabilitate. 

Scoala Doctorala Contabilitate este organizata si functioneaza în concordanta cu un set de valori de referinta: profesionalism, vocatie, integritate, dedicare, responsabilitate sociala. SDC se remarca printr-o oferta de teme de cercetare doctorala diversificata si dinamica, în conexiune cu cele mai recente abordari în domeniu. 

Activitatea SDC este definita pe baza obiectivelor strategice ale cercetarii doctorale în Domeniul Contabilitate, centrata pe învatarea prin cercetare, având ca finalitate dezvoltarea resursei umane competente în realizarea cercetarii stiintifice, capabile de insertia pe piata muncii înalt calificate pe plan national si international.


Program audiente Directorul Scolii Doctorale Contabilitate 

Miercuri – Orele 17.00-17.50

Sala 1117, Cladirea Mihai Eminescu

Bd. Dacia, nr.  41, Sector 1

Audientele se programeaza prin email la adresa: chirata.caraiani@cig.ase.ro

Contact

Academia de Studii Economice din Bucuresti
Consiliul pentru Studiile Universitare de Doctorat

Str.Tache Ionescu nr.11, etaj 1, camera 8106. 
Telefon: 319 19 00 / int. 603 
Telefon: 021 312 55 84
Telefon: 0372.713.954

Email: doctorat@ase.ro